Akcent - festival divadla s presahem
Čtvrtek 15. 11.
Zahájení festivalu: vernisáž výstavy fotografií Já člověk

Unikátní cyklus fotografií vytvořili klienti pobytových zařízení pro čekatele na azyl v České republice. Autoři snímků dostali fotoaparát a úkol pomocí obrazového vyjádření hledat odpověď na otázku: Kdo jsme? Pravidla zadání neumožňovala z legálních důvodů záběry tváří autorů, ani jejich kolegů. Výsledkem jsou fotografické obrazy, které zasahují diváka hloubkou příběhu, někdy drsným, jindy poetickým pohledem na vztah jedince a společnosti.

Koncepce výstavy: Kiril Christov

 

15. 11. 18:00
Divadlo Archa – foyer

 
Campo / Het Kip: Dáme, dáme, dáme gól! – Fotbalová opera

Takové divadlo jste ještě nikdy neviděli! Poprvé v historii se na scéně setkají skuteční fotbalisté a skuteční fotbaloví fanoušci s herci a divadelními tvůrci. Představení, které zahájí festival AKCENT, vznikalo na míru českému prostředí přímo v Divadle Archa. Hlediště Archy se promění v tribunu-jeviště, diváci zaujmou místo na pomyslném hřišti-jevišti. Zatímco diváci nespouštějí oči z jeviště-tribuny, kde vzniká celá řada komických situací, ale i situací plných dramatického napětí, oči herců na tribuně se upínají k pomyslnému utkání, které celé představení razantně frázuje. Fotbalová opera je představení plné hudby, zpěvu a strhujících choreografií, které vycházejí z reálné zkušenosti zúčastněných milovníků fotbalu.
Představení Dáme, dáme, dáme gól! – Fotbalová opera je poctou všem fanouškům, zároveň však není lhostejné k hrubým projevům, které fotbal bohužel také doprovází.

Po představení následuje pravé fotbalové občerstvení, tentokráte v česko-vlámském stylu. To vše za doprovodu mezinárodního hudebního sdružení Divadla Archa, skupiny Allstar Refjúdží Band, která spustí pravou festivalově-fotbalovou veselici.

Koncept: Gilles De Schryver, Yahya Terryn, Oliver Roels & Lien Maes
Režie: Gilles De Schryver, Johan Knuts & Ineke Nijssen

Délka: 60 minut, v českém jazyce

15. 11. 19:30
Divadlo Archa – Velký sál

 

 
Allstar Refjúdží Band: Taneční párty

Kapela Allstar Refjúdží Band vypálí na festivalovém pódiu v plném obsazení s kapelníkem Michaelem Romanyshynem nové songy z posledního CD Kdo žere psy? Čínská zpěvačka Jing Lu, virtuóz na akordeon Gugar Manukjan, hráč na kurdskou loutnu, zpěvák Miran Kasem a švýcarský hudebník a zpěvák Philipp Schenker vás s kapelou v zádech doslova vymrští ze židlí.
Přijďte si zatančit a společně s námi zahájit 3. ročník mezinárodního divadelního festivalu AKCENT 2012. Nebuďte zatáhlí!

Délka: 90 minut, bez jazykové bariéry

15. 11. 21:00
Divadlo ArchaMalý sál